Ramy Ashour

Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy urodził się w Kairze (30 Września 1987 roku). Jak na razie jego najlepszą pozycją w rankingu PSA była 2 pozycja. Jak sam przyznaje swój sukces zawdzięcza w dużej mierze popularności squasha w Egipcie. Jest to drugi pod względem popularności sport w tym kraju (tylko za piłką nożną).

 

Ramy Ashour

Grę w squasha Ashour rozpoczął w wieku 6 lat (dlatego też trochę czasu upłynie zanim doczekamy się polskiego zawodnika na przyzwoitym poziomie – u nas to na razie science fiction). Na początku do gry przyciągnęła go zazdrość o brata (również squash playera). Trenował go ojciec a jego późniejsi trenerzy szybko zauważyli w nim naturalny talent. W wieku 10 lat rozpoczął profesjonalne treningi. Podczas kariery juniorskiej wygrywał British Junior Open w każdym przedziale wiekowym. W wieku 16 lat zdobył tytuł mistrza świata juniorów w Pakistanie.

Ramy znany jest głównie ze swojej niesamowitej szybkości i uderzeń. Na codzień trenuje w Kairze wraz ze swoimi dobrymi kolegami – Darwishem i Shabaną. Co ciekawe jak sam przyznaje jest tylko jedna osoba z którą ma problemy podczas gry – jego starszy brat Hisham. Czyta on jego grę tak dobrze, że nie może z nim grać tak jak robi to na codzień w turniejach PSA.

Przed meczami Ramy śpiewa i słucha muzyki – to go uspokaja. Jego idolami są Shabana oraz Power, którego już mu brakuje po jego wycofaniu się ze squasha w 2006 roku.

Poniżej kilka filmów prezentujących jego fenomenalny talent. Dropy w jego wykonaniu są po prostu niesamowite. Chłopak niedługo będzie numerem jeden PSA.