Jonathon Power

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power

Z cyklu artykułów o niezwykłych graczach tym razem kilka słów o Jonathonie Powerze. Jonathon przyszedł na świat w 1974 roku (Comox, Kanada). W squasha zaczął grać już w wieku 7 lat na terenie bazy wojskowej w której ojciec był dyrektorem sportowym. Ma 183 cm. wzrostu i waży 82 kg.

W wieku 16 lat przeszedł na zawodostwo a w 1996 roku stał się pierwszym graczem z Ameryki Północnej, któremu udało się zająć 1 miejsce w rankingu PSA. Zakończył karierę również będąc sklasyfikowanym na 1 miejscu rankingu – odszedł ze sportu jako najlepszy gracz na świecie (coś jak Michael Jordan tyle, że w jego przypadku na powrót się nie zanosi ;). Bardzo ciekawie wyglądało zakończenie kariery w jego wykonaniu. W lutym 2006 roku stracił pozycję lidera na rzecz Davida Palmera by odzyskać ją 1 marca a następnego dnia zakończył karierę.

Jonathon zdobył przydomek „magik” z uwagi na genialne zmylanie przeciwników. Nigdy nie wiedzieli co zagra – potrafił w ostatniej chwili zmienić kierunek uderzenia poprzez odpowiednie ustawienie nadgarstka. Jednocześnie był również ulubieńcem kibiców – wystarczy obejrzeć kilka fragmentów z jego rozgrywek żeby zrozumieć. Często kłócił się z sędziami, przeżywał mecze bardzo emocjonalnie. Widać to w trzecim i czwartym filmie zamieszczonym poniżej tekstu 🙂

A teraz kilka informacji z jego prywatnej strony:

  • ulubiony sportowiec: Alllen Iverson
  • ulubiona książka: The bang bang club
  • ulubiona kuchnia: meksykańska
  • ulubiony program TV: Ali G Show
  • ulubiony film: Ghost Dog

Poniżej kilka filmów – każdy warty obejrzenia!