David Palmer

David Palmer – „The marine”

David „The Marine” Palmer

W skrócie – największy walczak squashowych kortów. Urodzony w New South Wales (1976 rok – Australia) wygrał mistrzostwa świata 2 razy. Pierwszy raz notowany jako nr 1. rankingu światowego we wrześniu 2001 roku.

David Palmer

Gra Palmera sprowadza się do „tradycyjnego” squasha – znany jest z bardzo mocnego uderzenia po słabszych zagraniach przeciwnika. Legendą stała się jego sprawność fizyczna. Reżim treningów godny samego Jahanghira Khana.

Z czego jeszcze znany jest Palmer? Z ostrego temperamentu! Po mistrzostwach świata w deblu (2004 rok – Chennai, Indie) Palmer został zawieszony przez World Squash Federation na 13 miesięcy. Powodem był ostry werbalny wybuch, którego z jego ust doświadczył sędzia główny 😉 Dodatkowo zniszczenie sprzętu i ostre potraktowanie kortu.

Przez innych graczy Palmer postrzegany jest przede wszystkim jako bardzo waleczny zawodnik. Wielokrotnie zwyciężał mecze przegrywając w nich pierwsze dwa sety. Palmer ma najlepszy bilans powrotów z 2:0 wśród aktualnych graczy.

Cytując Petera Nicola – „Palmer nie wie kiedy się poddać. Jeżeli chcesz z nim wygrać musisz dać z siebie wszystko bo on sam nie odda ci meczu”. Sam Shabana mówi – „Nigdy nie zapominaj o tym, że grasz z TYM Davidem Palmerem”.

Aktualnie David nadal gra (ze zmiennym szczęściem – aktualnie 10 w rankingu PFS) i jest sponsorowany przez kanadyjską firmę Black Knight. Poniżej kilka filmów pokazujących siłę i determinację tego zawodnika.