Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy urodził się w Kairze (30 Września 1987 roku). Jak na razie jego najlepszą pozycją w rankingu PSA była 2 pozycja. Jak sam przyznaje swój sukces zawdzięcza w dużej mierze popularności squasha w Egipcie. Jest to drugi pod względem popularności sport w tym kraju (tylko za piłką nożną).

 

Ramy Ashour

Grę w squasha Ashour rozpoczął w wieku 6 lat (dlatego też trochę czasu upłynie zanim doczekamy się polskiego zawodnika na przyzwoitym poziomie – u nas to na razie science fiction). Czytaj dalej Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power

Z cyklu artykułów o niezwykłych graczach tym razem kilka słów o Jonathonie Powerze. Jonathon przyszedł na świat w 1974 roku (Comox, Kanada). W squasha zaczął grać już w wieku 7 lat na terenie bazy wojskowej w której ojciec był dyrektorem sportowym. Ma 183 cm. wzrostu i waży 82 kg.

W wieku 16 lat przeszedł na zawodostwo a w 1996 roku stał się pierwszym graczem z Ameryki Północnej, któremu udało się zająć 1 miejsce w rankingu PSA. Zakończył karierę również będąc sklasyfikowanym na 1 miejscu rankingu – odszedł ze sportu jako najlepszy gracz na świecie (coś jak Michael Jordan tyle, że w jego przypadku na powrót się nie zanosi ;). Bardzo ciekawie wyglądało zakończenie kariery w jego wykonaniu. W lutym 2006 roku stracił pozycję lidera na rzecz Davida Palmera by odzyskać ją 1 marca a następnego dnia zakończył karierę.

Czytaj dalej Jonathon Power – magik z Kanady

Jahangir Khan – legenda squasha

Jahangir Khan – legenda squasha

W każdej dyscyplinie co jakiś czas pojawia się prawdziwy mistrz. Jahangir Khan (urodzony 10 grudnia 1963 roku w Karachi, Pakistan) zdominował światową arenę squasha. Do tej pory uważany przez wielu za najlepszego gracza squasha w historii.

Co sprawiło, że stał się legendą? Jednym z jego niesamowitych osiągnięć było 5 lat gry bez porażki! W latach 1981-1986 wygrał 555 meczy co jest najlepszym wynikiem biorąc pod uwagę wszystkie profesjonalne dyscypliny sportowe.