Squash3miasto na facebooku!

Squash3miasto – profil strony na facebooku

No i stało się – budujemy trójmiejską społeczność squashową 🙂 Jak to wyjdzie to zupełnie inna historia. Podzielę się z Wami moją wizją.

Chciałbym żeby ten kanał był pewnym dopełnieniem działania strony. Ciężko codziennie dodawać sensowne treści przez co osoby często odwiedzające stronę po prostu ją opuszczają widząc, że nic się nie zmieniło od ostatniej wizyty. Profil facebooka ma to do siebie, że łatwo tam wrzucać różne materiały (zwłaszcza linki do filmów) i dzielić się bieżącymi informacjami.

Czytaj dalej Squash3miasto na facebooku!

Gdzie oglądać squasha w 2010 roku?

Gdzie oglądać squasha online w 2010 roku?

Właśnie dzisiaj zadałem sobie to pytanie. Do niedawna jedynym pewnym źródłem transmisji na żywo i miejsca zakupu archiwalnych turniejów była strona http://livesquash.tv/. Niestety pewne rzeczy się zmieniają i nie przedłużono im umowy z PSA (Professional Squash Association) na kolejny rok. Aktualnie skupiają się na wydarzeniach takich jak mistrzostwa krajów, mistrzostwa drużynowe itp. Czyli krótko mówiąc nie jest to już źródło najlepszego squasha w sieci.

Czytaj dalej Gdzie oglądać squasha w 2010 roku?

Piłeczki do squasha – jaka piłka do squasha?

{nomultithumb}

Wybór piłeczki do squasha – jaka piłka i dla kogo?

Squash to prosta gra. Potrzebujesz jedynie odpowiednich butów, rakiety i piłeczki. Wybór wśród piłeczek jest jednak dość szeroki – wiele zależy od warunków zewnętrznych i Twojego poziomu gry. Poniżej kilka słów na temat wyboru odpowiedniej piłeczki. Najłatwiej jest to opisać przeglądając kilka najpopularniejszych modeli. Zaczniemy od „najłatwiejszych” do tych stosowanych podczas oficjalnych meczów WSF (ang. World Squash Federation).

Najpierw jednak kilka przydatnych informacji.

Czytaj dalej Piłeczki do squasha – jaka piłka do squasha?

Kontakt

Kontakt

Masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat squasha? Zapraszam do współtworzenia serwisu – z chęcią odpiszę na każdy email.

Również w innych sprawach zachęcam do kontaktu pod adresem m.grela@squash3miasto.pl.

 

Squash uniwersytecki

Squash uniwersytecki

Za wielką wodą mamy możemy zobaczyć świetny przykład rozwoju squasha na uczelniach wyższych. Rozgrywki międzyuniwersyteckie dostarczają masy emocji i graczy będących przyszłością squasha (jeżeli nie światowego to przynajmniej tego w USA).

Absolutną dominację prezentuje uniwersytet uniwersytet Trinity – prywatna uczelnia ze stanu Connecticut. Ogólnie nie wyróżnia się niczym szczególnym – uczelnia stała się jednak domem dla najlepszej drużyny squasha w USA. Drużyna wygrała 9 razy z rzędu mistrzostwo kraju! Skład jest mocno zróżnicowany kulturowo – Pakistan, Anglia, Kanada, Indie kraje afrykańskie itp.

Poniżej kilka filmów prezentujących rozgrywki uniwersyteckie z udziałem graczy Trinity College.