28.IX.2009 – Gdyńska Liga Squasha

W tym tygodniu zajrzymy do grupy A. 3 mecze z poniedziałkowych rozgrywek.

 


 

Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Ramy urodził się w Kairze (30 Września 1987 roku). Jak na razie jego najlepszą pozycją w rankingu PSA była 2 pozycja. Jak sam przyznaje swój sukces zawdzięcza w dużej mierze popularności squasha w Egipcie. Jest to drugi pod względem popularności sport w tym kraju (tylko za piłką nożną).

 

Ramy Ashour

Grę w squasha Ashour rozpoczął w wieku 6 lat (dlatego też trochę czasu upłynie zanim doczekamy się polskiego zawodnika na przyzwoitym poziomie – u nas to na razie science fiction). Czytaj dalej Ramy Ashour – młody talent z Egiptu

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power – magik z Kanady

Jonathon Power

Z cyklu artykułów o niezwykłych graczach tym razem kilka słów o Jonathonie Powerze. Jonathon przyszedł na świat w 1974 roku (Comox, Kanada). W squasha zaczął grać już w wieku 7 lat na terenie bazy wojskowej w której ojciec był dyrektorem sportowym. Ma 183 cm. wzrostu i waży 82 kg.

W wieku 16 lat przeszedł na zawodostwo a w 1996 roku stał się pierwszym graczem z Ameryki Północnej, któremu udało się zająć 1 miejsce w rankingu PSA. Zakończył karierę również będąc sklasyfikowanym na 1 miejscu rankingu – odszedł ze sportu jako najlepszy gracz na świecie (coś jak Michael Jordan tyle, że w jego przypadku na powrót się nie zanosi ;). Bardzo ciekawie wyglądało zakończenie kariery w jego wykonaniu. W lutym 2006 roku stracił pozycję lidera na rzecz Davida Palmera by odzyskać ją 1 marca a następnego dnia zakończył karierę.

Czytaj dalej Jonathon Power – magik z Kanady

14.IX.2009 – Gdyńska Liga Squasha

Historyczna chwila – pierwszy raz w światowym internecie materiały wideo z Gdyńskiej Ligi Squasha 😉 Na razie eksperymentuję z różnymi platformami video w celu uzyskania lepszej jakości obrazu

 

Jaka rakieta do squasha? Rakiety do squasha – wybór

Jaka rakieta do squasha czyli wybór pierwszej rakiety do squasha!

Każdy przez to przeszedł – pierwsze zetknięcie ze squashem, pierwsze niemrawe próby uderzenia piłeczki, pierwsze zakwasy w partiach mięśni o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. W końcu decyzujemy się na zakup własnego sprzętu. W tym miejscu pojawia się pierwsze ważne pytanie na które postaram się znaleźć odpowiedź – jaka rakieta do squasha na początek?
Garść teorii czyli co jest ważne w wyborze pierwszej rakiety do squasha.

Każda rakieta ma trzy podstawowe cechy którym należy się przyjrzeć:

  • waga rakiety
  • wyważenie
  • sztywność ramy

Czytaj dalej Jaka rakieta do squasha? Rakiety do squasha – wybór

Indywidualne mistrzostwa Polski squash 2009 – filmy

Indywidualne mistrzostwa Polski 2009

Kolejne filmy z polskiego podwórka. Możecie obejrzeć jak grają najlepsi w Polsce. Daleko nam jeszcze do jakiegokolwiek poziomu, ale przynajmniej o postępy łatwiej 🙂 Filmy nakręcone przez portal www.nasquasha.pl. Strona na pewno warta przejrzenia!

 

Finał mężczyzn – Marcin Kozik vs. Wojciech Nowisz

 

Finał U19 – Marcin Karwowski vs. Konrad Tyma