Apelacja – odwołanie się od decyzji sędziego

Apelacja czyli odwołanie się od decyzji sędziego – zasada 11

Apelacja pojawia się prawie zawsze. Jak wygląda proces prawidłowej apelacji, co można zgłosić? Na te pytania odpowiem w poniższym artykule.
Odwoływać się można tylko od decyzji markera. W Polsce najczęściej mamy jednak do czynienia z pełnieniem 2 ról przez 1 osobę (taki head & shoulders).

Czytaj dalej Apelacja – odwołanie się od decyzji sędziego

Sędziowanie squash – uderzenie piłką w przeciwnika

Uderzenie piłką w przeciwnika

Dzisiaj kilka słów na temat sytuacji, która zdarza się dość często a potrafi napsuć sporo krwii zarówno graczom jak i sędziującemu. Mowa tutaj o uderzeniu piłką w przeciwnika podczas zagraniac. Co w takim wypadku robić? Kiedy należy się STROKE a kiedy LET? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Czytaj dalej Sędziowanie squash – uderzenie piłką w przeciwnika

Jahangir Khan – legenda squasha

Jahangir Khan – legenda squasha

W każdej dyscyplinie co jakiś czas pojawia się prawdziwy mistrz. Jahangir Khan (urodzony 10 grudnia 1963 roku w Karachi, Pakistan) zdominował światową arenę squasha. Do tej pory uważany przez wielu za najlepszego gracza squasha w historii.

Co sprawiło, że stał się legendą? Jednym z jego niesamowitych osiągnięć było 5 lat gry bez porażki! W latach 1981-1986 wygrał 555 meczy co jest najlepszym wynikiem biorąc pod uwagę wszystkie profesjonalne dyscypliny sportowe.